BF aktualnie

 
 

 

Bezpłatne kursy języka angielskiego - ruszył nabór w całej wielkopolsce

Rozpoczęliśmy kolejny projekt dofinansowany ze środków Unii europejskiej "Języki nam nieobce"!

Są to kursy językowe dla początkujących z województwa wielkopolskiego. Zapraszamy osoby z wykształceniem maksimum średnim, w wieku powyżej 25 lat, pracujące lub bezrobotne - chcęce uczyć się języka angielskiego! Wypełnij fomularz i zacznij kurs!

 
 

 

Konferencja podsumowująca projekt "Mali Badacze - Wielcy Odkrywcy"

Serdecznie zapraszamy na organizowaną przez nas konferencję, podczas której zdamy relację z dotychczasowych wyników projektu „Mali Badacze - Wielcy Odkrywcy”. Innowacyjny program nauczania dla edukacji wczesnoszkolnej został wprowadzony do 5 szkół w Wielkopolsce. Nasze obserwacje i wnioski pragniemy zaprezentować nauczycielom, dyrektorom szkół zainteresowanym tematyką rozwoju szkolnictwa.
Konferencja jest bezpłatna. Odbędzie się 25.05. (poniedziałek) na Scenie Wspólnej ul. Brandstaettera 1 w Poznaniu.
Zapraszamy do zapisów telefonicznie tel. 61 624 37 86 lub mailowo biuro@betterfield.pl

Więcej o projekcie >>

 
 

 

"Mali Badacze - Wielcy Odkrywcy", czyli prawdziwa zmiana w edukacji

Trwa nasz projekt realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Mali badacze – wielcy odkrywcy”. Mamy już pierwsze sygnały zarówno od dzieci, jak i dyrektorów szkół biorących udział w projekcie. I na całe szczęście są to radosne głosy zadowolenia!

To projekt bardzo mocno nastawiony na ZMIANĘ, która jest misją naszego działania. Cieszymy się, że dzięki nowemu, świeżemu spojrzeniu na edukację (inspiracją był dla nas projekt Project Approach – Podejście Badawcze według prof. Lilian Katz) uczniowie i nauczyciele mają szansę zmienić swoje podejście do wspólnego działania, edukacji i podejmowania naukowych działań już na wczesnym etapie szkolnym. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej o projekcie: >>

 

 
 

 

Rozpoczęcie projektu "Mali Badacze - Wielcy Odkrywcy"

Rozpoczęliśmy innowacyjny projekt edukacyjny na etapie wczesnoszkolnym. Inspiracją do programu był projekt Project Approach – Podejście Badawcze według prof. Lilian Katz.

Naszym celem jest szerzenie postawy badawczej wśród uczniów: myślenia naukowego, obserwacji empirycznej czy formułowania wniosków. Tym samym nauka ma kojarzyć się z zaspakajaniem ciekawości i odkrywaniem świata według swoich własnych zainteresowań. Uczniowie posiadają aktywny wpływ na wybór badanych tematów, a rola nauczyciela opiera się na koordynacji i wspomaganiu drogi do rozwiązania postanowionego sobie problemu.

Projekt obejmuje przygotowania programu nauczania, materiałów dydaktycznych oraz samego wdrożenia w pięciu szkołach podstawowych. Wspomagamy nauczycieli podczas jego trwania oraz uczestniczymy w etapie upowszechnienia programu na I etapie nauczania.        

 
 

 

"Kieruj się ku zmianie" - kurs na prawo jazdy kat. C

Naszą misją jest szeroko pojęta zmiana społeczna – tym razem zaaplikować nieco zmian w branży budowlanej. Oferta kierowana była do panów, którzy mogli uczestniczyć w pełnym kursie Prawa jazdy kat. C. Po odbytym szkoleniu teoretycznym i nauce jazdy samochodem dostawczym kursanci przystępowali do Państwowego egzaminu w Wojewódzki Oddziale Ruchu Drogowego. Dzięki temu projektowi ponad 50 osób z wielkopolskich firm budowlanych poszerzyło swoje kwalifikacje o upoważnienie do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t.

 
 

 

"Lepsze zarządzanie" - szkolenia Menedżerskie

W październiku zakończyliśmy cykl szkoleń dla menedżerów. W naszych warsztatach na przełomie 2 lat wzięło udział 300 osób z 240 przedsiębiorstw z całego terenu Wielkopolski. Uczyli się m.in. jak skutecznie budować zespół, kierować nim oraz jak zarządzać czasem swoim i innych. Szkolenia prowadzone były przez doświadczonych trenerów-praktyków. Byliśmy m.in. w Poznaniu, Pile, Wrześni, Turku, Jarocinie, Chodzieży oraz Czarnkowie.

 
 

 

"Trening czyni Mistrza kuchni" zakończony

Wraz z końcem lata firma Betterfield zakończyła projekt szkoleniowy skierowany do branży gastronomicznej w Wielkopolsce. W przeciągu 1,5 roku daliśmy możliwość poznania tajników kuchni cateringowej oraz polskiej 180 kucharzom i kucharkom z 160 przeróżnych restauracji, hoteli, kawiarni z całego terenu Wielkopolski. Mamy nadzieję, że nasze szkolenia staną się dla uczestników inspiracją w dalszych kulinarnych podróżach.

 
 

 

Firma rodzinna - jak wykorzystać jej atuty - zakończenie projektu !

W maju 2014 roku zakończyliśmy kolejne szkoleniowe wyzwanie skierowane do Firm Rodzinnych z województwa wielkopolskiego.
Wiedza przekazywana przez naszych trenerów obejmowała najczęściej spotykaną problematykę w rodzinnych przedsiębiorstwach: sukcesję, komunikację międzypokoleniową, negocjacje czy wizje i strategie rozwoju firmy. Poruszaliśmy także aspekty prawne – w ich rozwiązaniu pomagała radą i doświadczeniem Kancelaria Adwokatów " Rynkowski i Olejnik". Dodatkowo każda firma skorzystała z doradztwa indywidualnego. Nasz ekspert, Edyta Jagodzińska-Pawluk, wykonała dla uczestników profesjonalna analizę SWOT. Przy projekcie współpracowaliśmy także z Instytutem Biznesu Rodzinnego.
Zadanie uznajemy za wykonane wzorowo: 180 przeszkolonych osób (86 kobiet i 94 mężczyzn), ze 152 przedsiębiorstw! Byliśmy m.in. w Poznaniu, Pile, Wrześni, Turku, Jarocinie, Chodzieży oraz Czarnkowie. Cieszymy się z sukcesu przeprowadzonych szkoleń, które realnie wpływają na polepszenie rodzinnych biznesów w naszym województwie.

 
 

 

Zakończenie projektu "Jak obsłużyć angielskiego króla - szkolenia dla wielkopolskich przedsiębiorstw działających w branży Ho-Re-Ca"."

Wraz z rozpoczęciem wiosny zespół Betterfield zakończył jeden większych projektów szkoleniowych skierowany do branży gastronomiczno - hotelarskiej.
W projekcie przeszkolonych zostało 246 osób pracujących na stanowiskach kelnerki, kelnera, recepcjonistki, recepcjonisty w 240 firmach na terenie całej wielkopolski.
Projekt trwał od lipca 2012 r. i zakończony został z dużym sukcesem.
Projekt realizowany był przy współpracy ze znakomitymi trenerami prowadzącymi najbardziej znane ośrodki gastronomiczno - hotelarskie w Wielkopolsce.
Trenerem prowadzącym moduł zagadnień praktycznych była Pani Magdalena Sierocka reprezentująca kompleks konferencyjno-rekreacyjny Olandia, natomiast moduł językowy prowadzony był przez Carolyn Trotmann oraz Wojtka Grabka.
Uczestnicy szkoleń otrzymali również pakiet zagadnień interpersonalnych przez co zdecydowanie podniesiony został poziom umiejętności z zakresu obsługi klienta, a co za tym idzie konkurencyjność wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na terenie Wielkopolski.

W związku z dużym zainteresowaniem powyższymi szkoleniami Betterfield postanowił stworzyć ofertę będącą kontynuacją powyższych szkoleń.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i do udziału w szkoleniach!

Więcej na: http://www.betterfield.pl/szkolenie-event-manager 
lub http://www.betterfield.pl/szkolenie-kelnerzy

 
 

 

Rozwijamy się dla Was i razem z Wami

Poniżej prezentujemy wykres, na którym widać jak wzrosła liczba przeszkolonych przez nas osób w 2013 roku. Rozwijamy się dla Was i razem z Wami. Dziękujemy!

 
 

 

Nowa oferta szkoleń w Betterfield

Wprowadziliśmy nową ofertę szkoleń podnoszących efektywność własną i zespołów. Na zajęciach poruszamy takie tamaty jak: komunikacja w zespole, rekrutacja i selekcja pracowników czy profesjonalna organizacja eventów. W trakcie zajęć wykorzystujemy interaktywne metody służące aktywności samych uczestników. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Tutaj znajdzecie Państwo szczegóły oferty

 
 

 

Konferencja "Czas na zmiany"- relacja

27 czerwca 2012 r. Betterfield w partnerstwie z Wielkopolskim Związkiem Pracodawców Prywatnych zorganizował konferencję "Czas na zmiany", która odbyła się w City Park & Residence w Poznaniu.

Wśród prelegentów gościliśmy m.in. Pana Roberta Kroola Wiceprezesa zarządu i fundatora Fundacji na rzecz promocji przedsiębiorczości INSTYTUT COPERNICUS, który zaprezentował wykład: "Doradztwo jako narzędzie wspomagające proces zmian podczas reorganizacji i restrukturyzacji – Jak korzystać z ekspertów zewnętrznych?", a także Pana Bogdana Klepasa Doradcy Zarządu w Enea ds. pracowniczych, który wygłosił wykład dotyczący zmiany w przedsiębiorstwie - szans i zagrożeń.

Gościnnie wystąpiła na konferencji Pani Wioletta Wysota-Wawrzyniak Dyrektor Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu przedstawiając naszym gościom wykład: "Satrapa, czy inspirator - rola przywództwa w procesie zmiany".

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 
 

 

Prezentacja ekspercka Betterfield w ramach Kongresu Kadry

W ramach organizowanego w dniach 23-25 kwietnia 2012 r. w hotelu Inter Continental w Warszawie XV Kongresu Kadry, Betterfield przygotował prezentację ekspercką na temat: „Szanse i wyzwania w zarządzaniu firmami rodzinnymi – psychologia drogą do budowania ich sukcesu”.

Tematyka wystąpienia wzbudziła żywe zainteresowanie osób zajmujących się praktyką i teorią zarządzania firmą rodzinną na naszym rodzimym gruncie. Liczne pytania i komentarze dotyczące psychologicznych aspektów kierowania takim przedsiębiorstwem, wygłaszane w trakcie i po wykładzie, pokazały z jak specyficznymi wyzwaniami zmagają się firmy rodzinne i jak ogromny potencjał drzemie w tym obszarze biznesu.

 
 

 

Betterfield na Targach Kariery Handlowca w Warszawie

10 marca 2012 r. prezentowaliśmy swoją działalność na Targach Kariery Handlowca w Warszawie.

Podczas tego wydarzenia wiele firm prezentuje swoje aktualne oferty pracy skierowane wyłącznie do doświadczonych handlowców, a także umożliwia im zdobycie dalszych umiejętności oferując pakiety szkoleń branżowych.

Betterfield zaprezentowało szkolenia skierowane do branży handlowej m.in.: profesjonalny sprzedawca, obsługa klienta, negocjacje handlowe.
Dodatkowo mieliśmy możliwość zaprezentowania firmy podczas prelekcji naszego Konsultanta.
Odwiedzający targi otrzymali od Betterfield bony zniżkowe na powyższe szkolenia

Na targach spotkaliśmy się z dużym gronem osób zainteresowanych naszą działalnością.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z targów.

 
 

 

Targi Kariery IT w Warszawie

Betterfield już po raz trzeci uczestniczył w Targach Kariery IT w Warszawie, które odbyły się 28.01.2012 r.
Podczas targów prezentowały swoje aktualne oferty najlepsze firmy z branży.
Nasze stoisko umożliwiło uczestnikom bezpośredni kontakt z naszymi konsultantami, dzięki którym mogli szerzej poznać planowane na ten rok przedsięwzięcia oraz spektrum możliwości firmy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odbiorcom za wykazane zainteresowanie oraz zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją, zamieszczoną w naszej galerii.

 
 

 

Betterfield w Concordia Design

W ramach partnerskiej współpracy z poznańskim Klubem Kobiet Przedsiębiorczych uczestniczyliśmy w spotkaniu dedykowanemu grupie menadżerek i właścicielek firm z Poznania.

W ramach naszego działania zadbaliśmy o wsparcie merytoryczne spotkania, oferując Paniom wstęp do problematyki związanej z obszarem MDS. Spotkanie odbyło się przy współpracy innych przedsiębiorczych kobiet - przedstawicielek Concordia Design, zlokalizowanego w centrum Poznania pierwszego w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu.

 
 

 

BETTERFIELD na spotkaniu firm rodzinnych

24 stycznia 2012 w siedzibie WTC-Poznań i Fundacji Firmy Rodzinne uczestniczyliśmy w spotkaniu właścicieli firm rodzinnych. Podczas spotkania podjęte zostały tematy sukcesji, budowania autorytetu przez drugie pokolenie, wymiany wiedzy i doświadczeń w kraju oraz w ogólnoświatowej sieci firm rodzinnych - FBN International.